AKTUALNOŚCI

2024-06-17 14:55

Finałowy turniej dzieci i młodzieży w Rugby

Fot. Joanna Bydler, Krystian Jaworski

Warszawa gościła najlepsze zespoły dziecięce rugbystów i rugbystek z całej Polski

15 czerwca 2024 na boiskach OSiR Bemowo odbył się Finałowy turniej dzieci i młodzieży w rugby. W zawodach wzięło udział 30 drużyn z całej Polski. Młodzi zawodnicy rywalizowali w trzech kategoriach wiekowych: U11, U12 oraz U14. Słoneczna pogoda sprzyjała sportowej rywalizacji, dodając energii i uśmiechów zarówno zawodnikom, jak i kibicom.

Na boiskach można było dostrzec zaciętą walkę, fair play oraz współpracę między zawodnikami.

Nie tylko sport był na pierwszym planie. Organizatorzy zadbali o atrakcje dla wszystkich uczestników i ich rodzin. Każde dziecko otrzymało karnety na różnorodne przysmaki, które umilały czas między meczami. Na stoiskach można było znaleźć grillowane potrawy, pyszne obiady, lody, watę cukrową oraz owoce w czekoladzie. Te smakołyki cieszyły się ogromnym powodzeniem i dodawały energii młodym zawodnikom.

Kulminacyjnym momentem turnieju była ceremonia wręczenia medali. Najlepsze drużyny warszawskiego turnieju jak i całego cyklu turniejów sezonu 2023/24 zostały uhonorowane pucharami oraz złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami. Ponadto każde dziecko, niezależnie od wyniku, otrzymało medal, dyplom oraz drobne upominki na pamiątkę udziału w turnieju. Był to gest, który docenił wysiłek, zaangażowanie i sportowego ducha wszystkich uczestników. Radość dzieci, duma w oczach rodziców i trenerów były najlepszym dowodem na to, jak ważne są takie wydarzenia.

Podsumowanie

Turniej rugby dla dzieci był nie tylko świetną okazją do sportowej rywalizacji, ale również do integracji i wspólnej zabawy. Dzieci wracały do domów z uśmiechami na twarzach, pełne wrażeń i nowych doświadczeń. Takie wydarzenia pokazują, jak ważne jest promowanie aktywności fizycznej i sportowych wartości wśród najmłodszych. 

 

Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA RUGBY SCHOOLS
Legia Rugby Schools

Liczba zawodników: 100

Liczba lokalizacji: 5

Liczba drużyn: 10

zobacz całą mapę
Legia Rugby Schools na Youtube