AKTUALNOŚCI

2020-03-03 14:09

Zapraszamy do Legia Rugby Schools!

Autor: Legia Rugby Schools Fot. Jacek Prondzynski

Fundacja Legia Soccer Schools podpisała umowę na realizację projektu Legia Rugby Schools. Witamy w rodzinie Legii Warszawa! - Legia Rugby Schools to pierwszy w Polsce kompletny projekt szkolenia rugby skierowany do dzieci i młodzieży - podkreśla Daniel Gajda prezes Legia Rugby Schools

- Cieszymy się, że nasza sportowa rodzina znów się powiększyła. Aktualnie w ramach programu "Legia Schools" prowadzimy już siedem sekcji, a to jeszcze nie koniec! - dodał Marcin Harasimowicz z Legia Soccer Schools.

 

 

Projekt Legia Rugby Schools jest kolejnym etapem budowania wielosekcyjnego Klubu Rugby w barwach Legii Warszawa. W roku 2012 powstała sekcja seniorów oraz sekcja juniorów, rok później powołano sekcję kobiet. Nasze drużyny startują w Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski, w turniejach ligowych, towarzyskich i międzynarodowych. Wychowaliśmy już kilku reprezentantów i reprezentantki Polski. Chcemy promować tę widowiskową i bezpieczną dyscyplinę wśród najmłodszych sportowców, stąd pomysł dołączenia do projektu Legia Schools.

 

Rugby jako sport drużynowy uczy współpracy w zespole, rozwija odwagę, ambicję, wolę walki, uczy odporności i wytrwałości oraz "fair play", czyli szanowania rywala. Na tle innych gier sportowych rugby wyróżnia to, że dozwolona jest zarówno gra rękami jak i nogami, przez co wszechstronnie rozwija organizm sportowca i jest dostępne dla każdego bez względu na wiek, wzrost czy wagę.

 

To właśnie z rugby związana jest tradycja tzw. trzeciej połowy: po meczu zawodnicy, ich rodziny oraz kibice spotykają się, aby wspólnie świętować. Wierzymy, że powstanie szkółki rugby przyczyni się nie tylko do rozwoju sportowego młodych zawodników, ale będzie też okazją do integracji społeczności Legii Warszawa.

 

 

Start zapisów do Legia Rugby Schools już wkrótce. Zapraszamy! 

 

 

  

MULTIMEDIA
LOKALIZACJE LEGIA RUGBY SCHOOLS
Legia Rugby Schools

Liczba zawodników: 100

Liczba lokalizacji: 5

Liczba drużyn: 10

zobacz całą mapę
Legia Rugby Schools na Youtube